Gratka.pl ogłoszenia nieruchomości, motoryzacja, praca i inne.

Ulubione
Dodaj ogłoszenie

Ogłoszenie jest nieaktualne.

  • oferuję usługi
  • Koniecpol

SADZONKA ZŁOTY WĄS Produkt nieużywanyNowy produkt

15
SADZONKA ZŁOTY WĄS
Sadzonka Złotego Wąsa
CALLISIA FRAGRANS albo potocznie ZŁOTY WĄS jest szeroko znana ze swoich właściwości leczniczych i stosowana w medycynie ludowej jeszcze przez starożytnych Majów. Z Meksyku przewieziono ją do Europy Zachodniej i Rosji jeszcze w XVIII stuleciu, aczkolwiek naukowe badania właściwości leczniczych rozpoczęto dopiero w latach 80-ch XX wieku. Obecnie jest szeroko znana i stosowana przez znawców roślin leczniczych zarówno w zakresie domowym jak i na skalę przemysłową.
Jej stosowanie w użytku domowym pozwala szybko i skutecznie pozbyć się wielu chorób, uniknąć bólu przy schorzeniach reumatycznych, skaleczeniach, oparzeniach, a także w wielu przypadkach uniknąć przyjmowania chemicznych preparatów.
Rośliny lecznicze są naszymi naturalnymi pomocnikami w walce z wieloma dolegliwościami. Biologicznie aktywne substancje zawarte w roślinach zahamować procesy chorobotwórcze i znormalizować życiowo ważne funkcje w organizmie człowieka. Lecznicze właściwości wiele z tych roślin zostali potwierdzone nie tylko wielowiekowym zastosowaniem w praktyce medycyny ludowej, a również potwierdzone badaniami klinicznymi. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że naturalne bioaktywne składniki roślin są lepiej wchłaniane przez organizm i w odróżnieniu od środków chemicznych ryzyko wystąpienia niepożądanych objaw jest znikome.
Właściwości lecznicze roślin określa się poprzez zawartość w nich biologicznie aktywnych składników lub związków, który w określony sposób wpływają na funkcjonowanie organizmu człowieka. Na podstawie badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych oraz Rosji stwierdza się, że Callisia fragrans rzeczywiście zawiera w swojej strukturze chemicznej bardzo cenne składniki:
Flawonoidy - związkami flawonowymi zwartymi w Callisia fragrans są rutyna, kwercetyna i kempferol. fitosterole , fitoestrogeny , zelazo, chrom, miedź

Nalewkę stosuje się do oczyszczenia organizmu od toksyn,
a także w leczeniu osteochondrozy, skaleczeniach, bólach zębów, polipów, miomy macicy, zapaleniu błony śluzowej, zapaleniu jajowodów, nadżerce, gruźlicy i astmie.
Do przygotowania nalewki używa się wyłącznie łodygi bez liści oraz pędów Callisia fragrans.

Wyciąg z Callisia fragrans stosuje się w leczeniu pankreatytu, problemach jelitowo-żołądkowych, dla obniżenia poziomu cukru przy cukrzyce (podkreślam to specjalnie, ponieważ mój tata jest cukrzykiem i od lat stosuje ten metod dla obniżenia poziomu cukru, co zresztą skutecznie się udaje zrobić przy pomocy tej wyjątkowej roślinki), a także dla oczyszczenia organizmu. Ma też właściwości przeciwrakowe

Liście też można przykładać na tłuszczaki - skutecznie je zmniejsza.

Roślina naprawdę cudowna, wyrasta na więcej niż pół metra wysokości, lubi słoneczne miejsce i ciepłe, podlewanie umiarkowanie, lepiej nie dolać wody, niż zalać roślinę.

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.

Zamknij

Kliknięcie ”Zapisz się” oznacza akceptacje poniższej zgody. Podany e-mail wykorzystamy do dostarczenia wybranych powiadomień.

Zapisz się